06 Mar 2019

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

(1 głos)

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to niezwykle ważne święto dla społeczności naszej szkoły, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego  i niepodległościowego podziemia. Jednym z bohaterów walczącym o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego był patron szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Samochodowych Witold Pilecki. To jego zasługi i innych "Wyklętych" uczniowie "Samochodówki" uczcili podczas akademii. Uroczystości szkolne zostały przygotowane przez Renatę Cywka oraz Romana Mosionka. Oprawę techniczną przygotował Ryszard Trojanowski. W montażu słowno - muzycznym uczniowie przypomnieli sylwetki niezłomnych żołnierzy,  ukazali ich bohaterską postawę i waleczność.

Czytany 3252 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 marzec 2019 06:25