Realizacja Projektu "Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości"

Młodzieżowy Inkubator Przedsiębiorczości to projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu  było przygotowanie młodzieży do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Zapoznanie uczniów z rynkiem pracy, z możliwościami założenia własnej firmy , opracowanie strategii jej funkcjonowania. Projekt był podzielony na 3 etapy :

I etap – dotyczył nabyciu umiejętności społecznych niezbędnych na rynku pracy,

II etap – był oparty na warsztatach teoretycznych dotyczących rynku pracy , zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy,

III etap – dotyczył konsultacji indywidualnych projektów uczniów.

Uczestnikami projektu byli uczniowie klas 4 Technikum Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, a był on realizowany
w roku 2012. Opiekunem projektu była p. Magdalena Traczyk – nauczycielka przedsiębiorczości w ZSS.

Poznaj nas bliżej