26-29.11.2012 - Wizyta w Rosji

W dniach 26-29 listopada 2012 roku delegacja Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu w składzie: dyrektor szkoły mgr inż. Wojciech Bernat, zastępca kierownika warsztatów mgr inż. Piotr Zarzyka, nauczyciele mgr Olga Milewska i mgr Elena Rembiś odwiedziła zaprzyjaźniony Koledż kinofotochemiczny w mieście Pereslavl-Zalesski, Rosja.

Głównym celem wizyty było podpisanie aneksu do Umowy o współpracy pomiędzy placówkami z Polski i Rosji, co umożliwi w przyszłości praktyki uczniowskie w zakładach na terenie Moskwy, Jaroslawla i Pereslavla-Zalesskiego.

Delegacja ZSS została serdecznie powitana na ziemi rosyjskiej. Nauczyciele i młodzież licznie zebrali się na auli koledżu żeby obejrzeć prezentację ukazującą naszą szkołę, oraz zadać pytania o Polsce, Radomiu i ZSS.

Dla gości z Polski został przygotowany program artystyczny, w którym udział wzięli studenci koledżu.

Podczas pobytu delegacja spotkała się z vice- prezydentem miasta Pereslavl-Zalesski panią W. Koczewą, dyrektorem departamentu oświaty obwodu Jaroslawskiego panią T. Stiepanową, oraz udzieliła wywiadu dla lokalnej prasy i telewizji.

Nie można pominąć programu kulturalnego który przygotowali gospodarze. Delegacja zwiedziła miasta należące do Złotego Pierścienia Rosji: Siergiejew-Posad, Pereslavl-Zalesski, Jaroslawl, oraz stolicę Rosji - Moskwę.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi koledżu panu N. Lepichinu, zastępcy dyrektora pani E. Biełowej za wspaniałą gościnność i stworzenie doskonałej atmosfery, która przyczyniła się do realizacji głównych celów wizyty.

Artykuł z Echa Dnia z 7 grudnia 2012