07 Mar 2023

X Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – Radom 2023

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 03.03.2023 r. odbył się etap finałowy X Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych. Do Turnieju zgłosiło się 53 uczniów ze szkół z: Lublina,  Warszawy, Iłży, Pruszkowa, Gąbina, Sienna, Końskich, Radomia. W dniu 10 lutego 2023 r. rozwiązywali oni test z zagadnień teoretycznych.  Wyniki tego etapu pozwoliły wyłonić 10 najlepszych uczniów. Uczniowie ci zmierzyli się w finale wykonując zadania praktyczne polegające m.in. na identyfikowaniu elementów układów zasilania gazem, rozpoznawaniu czujników stosowanych w pojazdach, tworzeniu obwodów elektrycznych świateł pojazdów samochodowych, demontażu, weryfikacji i montażu elementów układu korbowo-tłokowego silnika. Finaliści Turnieju udowodnili przed osobami oceniającymi ich umiejętności, że posiadają już bardzo dobre przygotowanie do wykonywania zadań praktycznych, pomimo iż nadal są jeszcze uczniami szkół z branży motoryzacyjnej.

Po zsumowaniu punktów z II i III etapu Turnieju komisja konkursowa mogła ogłosić następującą klasyfikację finałową w poszczególnych kategoriach:

Kategoria uczniowie TECHNIKUM: miejsce 1 Łukasz Stępniewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (77 pkt.), miejsce II Szymon Wydra z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (71 pkt.), miejsce III Dawid Bojanowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (68,5 pkt.), miejsce IV Jakub Ambryszewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (55 pkt.), miejsce V Bartosz Głos z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (48 pkt.);

Kategoria uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia – miejsce I Jakub Barszcz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Iłży (50,5 pkt.), miejsce II Bartłomiej Kaźmierczak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (39,5 pkt.), miejsce III Dominik Sapiński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (33 pkt.), miejsce IV Wojciech Szulecki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (31,5 pkt.), miejsce V Mikołaj Zardzewiały z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie (31 pkt.).

Nagrody zwycięzcom X edycji Turnieju wręczyli: Pani Wiceprezydent Miasta Radomia Katarzyna Kalinowska, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anna Stańczyk oraz sponsorzy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju osiągniętych wyników i życzymy im dalszego rozwoju zawodowego.

Jednocześnie pragniemy podziękować sponsorom za przygotowane nagrody i wsparcie włożone w realizację tego Turnieju.

 

Czytany 969 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2023 12:08
ZSS

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 551 guests and no members online

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015: