29 Paź 2021

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - Młody Mechanik

Sukces uczniów naszej szkoły w finale konkursu Młody Mechanik.

Szymon Wydra i Łukasz Stępniewski na drugim miejscu w finale Ogólnopolskim Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik

Za nami finał X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, który odbył się 22.10.2021r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.  Celem Konkursu było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych młodych mechaników w Polsce. Udział w X Ogólnopolskich Mistrzostwach to doskonała promocja szkoły. Młody Mechanik to kategoria, w której rywalizują dwuosobowe zespoły uczniowskie ze szkół o profilu samochodowym.

Młodym, przyszłym mechanikom kibicowali partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników min. Robert Kubica, Kuba Przygoński i Bartosz Zmarzlik, oraz Grzegorz Duda.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół samochodowych z całej Polski. Po przeprowadzonym teście do finału zakwalifikowało się 30 dwuosobowych drużyn. Uczniowie mieli do rozwiązania test teoretyczny i 12 zadań praktycznych o różnym stopniu trudności.  Zadnia przygotowane były przez ekspertów firm motoryzacyjnych - sponsorów nagród. Uczniowie musieli wykonać między innymi: diagnostykę skrzyni DSG, pomiar bicia tarczy hamulcowej, wyszukanie usterki w układzie TPMS, dobór filtrów samochodowych, obsługę samochodu ciężarowego, regulację przekładni kierowniczej, naprawę motocykla, wyszukanie usterki w układzie hamulcowym, przeprowadzenie wymiany ogumienia, dobór olejów silnikowych i płynów chłodzących.

Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Stępniewski i Szymon Wydra, którzy w końcowej klasyfikacji konkursu zajęli drugie miejsce. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły z Lubina, a trzecie szkoła z Wrocławia.

Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z przebiegu finału konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników znajdziecie na stronie https://mistrzostwamechanikow.pl/ oraz na https://www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow.

Czytany 1439 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 październik 2021 12:51