22 Mar 2019

Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych - Radom 2019

W dniu 20 marca 2019 r. odbyła się VI edycja Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych - Radom 2019. Organizatorem jego był Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu.

Do rywalizacji w turnieju zgłosiło się 46 uczniów reprezentujących szkoły o profilu samochodowym.

Po przywitaniu przybyłych uczniów i ich opiekunów przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu nastąpił pierwszy etap – test z teorii. Po tej części wyłonionych zostało po 5 najlepszych uczniów, którzy kontynuowali rywalizację w drugiej części, czyli wykonanie zadania praktycznego.

W zadaniach tych uczniowie mieli za zadanie m.in. określić parametry pojazdu, zbudować działający układ świateł pojazdu, zdiagnozować akumulator, rozpoznać elementy układu klimatyzacji pojazdu, rozpoznać elementy układu doładowania silnika pojazdu.

Zadania postawione przed uczestnikami z pozoru wydawały się łatwe, ale w rzeczywistości tak nie było. Wymagały od uczniów wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych. Opiekunowie uczniów podkreślali, iż prowadzenie takich turniejów wprowadza pozytywną rywalizację między uczestnikami i motywuje ich do zgłębiania tajników zawodów, w których się kształcą.

Po zsumowaniu wyników obu etapów turnieju Komisja Konkursowa ustaliła zwycięzców, którymi zostali:

- w klasyfikacji uczniów Technikum: miejsce 1 – Tomczak Michał z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, miejsce 2 – Smolaga Paweł
z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, miejsce 3 - Wieremczuk Bartosz z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3
w Warszawie, miejsce 4 - Klimek Łukasz z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie, miejsce 5 - Czubak Bartłomiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży;

- w klasyfikacji Branżowej Szkoły I stopnia: miejsce 1 - Jaśkiewicz Dawid z Zespołu Szkół Zawodowych im H. Dobrzańskiego „Hubala”
w Radomiu, miejsce 2 - Gutkowski Krzysztof z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, miejsce 3 - Styś Karol z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży, miejsce 4 - Pochmara Mateusz z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, miejsce 5 - Nguyen Łukasz z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, a w szczególności zwycięzcom.

Podziękowania składamy sponsorom nagród, firmom: MS Motoservice Rheinmetall Automotive, NOVOL sp. z o.o., NTN SNR, AMD Centrum Sp. z o. o., Inter Cars, Schaeffler Automotive Aftermarket, wydawnictwu Nowoczesny Warsztat, patronowi medialnemu – portal radommoto.pl.

Czytany 3169 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 marzec 2019 12:47