Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - ZSS

ZSS

Dnia 7 grudnia br. w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Warszawie odbyło się wręczenie nagród w konkursie Technik-Absolwent. Jest to już jedenasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Celem stawianym przez organizatorów jest propagowanie młodzieży uzdolnionej technicznie oraz szkół technicznych, z których laureaci się wywodzą, w środowisku technicznym, akademickim i szeroko pojętym społeczeństwie. Komisja konkursowa bierze pod uwagę wyniki na egzaminie maturalnym i zawodowym, udział w konkursach technicznych oraz udział w pozaszkolnych formach dokształcania zawodowego.

Nasz tegoroczny absolwent, Radosław Burek, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, zajął w bieżącej edycji I miejsce w specjalności technik pojazdów samochodowych. W czasie pobytu w naszej szkole dał się poznać z pracowitości i wytrwałości. Z sukcesami wielokrotnie brał udział w konkursach zawodowych o zasięgu krajowym i wojewódzkim, m.in. w Olimpiadzie Techniki Samochodowej (finalista), Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodych Mechaników (3 miejsce), Turnieju Samochodowej Wiedzy Technicznej (1 miejsce) i Międzywojewódzkim Turnieju Mechaników Samochodowych (1 miejsce).

To jest już drugi absolwent Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu, który został laureatem w tym konkursie. W roku 2016 Norbert Wydra dostał najwyższe wyróżnienie w tym konkursie przyznawane za uzyskanie największej liczby punktów spośród wszystkich laureatów w poszczególnych specjalnościach – tytuł Supertechnika Roku.

Obu laureatom życzymy dalszych sukcesów! A chętnych do wytężonej pracy i startów w olimpiadach motoryzacyjnych zapraszamy na zajęcia dodatkowe prowadzone przez nauczycieli Andrzeja Michalczewskiego i Dariusza Stępniewskiego. 

 

W dniu 21 listopada odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły, podchorążym pierwszego roku Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Maciejem Wiśniewskim.

Tematem spotkania było zapoznanie z ofertą edukacyjną uczelni na studiach cywilnych i wojskowych, prezentacja zaplecza technicznego, bazy laboratoryjnej i możliwości realizacji własnych pasji w licznych kołach zainteresowań.

Prezentacja wzbudziła zaciekawienie wśród zaproszonych klas czwartych technikum i klas lotniczych.

Rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”, podczas obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa w Radomskim RCKiK-u

Podczas Dni HDK, 23 listopada odbyło się spotkanie Koordynatorów akcji poboru krwi, podczas którego podsumowany został mijający rok 2017 oraz rozstrzygnięta VI edycja konkursu „Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”.

W konkursie wzięło udział 22 szkoły z Radomia i 25 szkół z regionu radomskiego. Konkurs trwał od 1 września 2016r. do 31 sierpnia 2017r.  

Celem konkursu było:

– zachęcenie dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły do popularyzowania idei honorowego krwiodawstwa,

– poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się,

– zwiększenie poboru krwi,

– pozyskiwanie wielokrotnych dawców krwi,

– kształtowanie postaw obywatelskich oraz uwrażliwienie na los drugiego człowieka,

– aktywizowanie środowisk lokalnych w zakresie honorowego krwiodawstwa.

 

Zespół Szkół Samochodowych zajął 5 miejsce na podium w grupie szkół miasta Radomia.

   Podczas spotkania,  podziękowania odebrali  organizatorzy akcji poboru krwi, działacze promujący honorowe krwiodawstwo, którzy często sami oddają krew, ale również zachęcają do tego samego innych.

Wszystkim Krwiodawcom oraz osobom promującym honorowe oddawanie krwi w Naszej Szkole, pomagającym w organizowaniu akcji poboru krwi, składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za okazaną, bezinteresowną pomoc, a także osobiste zaangażowanie.

 

http://www.rckik.radom.pl/2017/11/27/dni-honorowego-krwiodawstwa-3/

https://radioplus.com.pl/radom/dziekujemy-krwiodawcom-26970

28 listopada odbyła się impreza „Młodzież i jej pasje” zorganizowana już kolejny raz przez uczniów i pedagogów II Liceum Ogólnokształcącego imienia Konopnickiej w Resursie Obywatelskich.

Uczniowie radomskich szkół średnich opowiadali o swoich pasjach, prezentowali swe umiejętności, a przede wszystkim zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy wspominali o ciekawostkach dotyczących ich hobby, a także udzielali wskazówek, które innym pomogą odkryć w sobie jakąś nową pasję.

Naszą szkołę reprezentowali Sebastian Dobczyński, klasa 1b i Filip Cieślik, klasa 2c. Gratulujemy chłopakom występu oraz nagród.

Opiekunami uczniów byli O. Milewska oraz M. Stańczyk.

co za dzień, galeria zdjęć

Uczniowie „Samochodówki” przygotują Polskiego Fiata 126p dla znanego podróżnika, Arkadego Fiedlera. Popularnego „malucha” czeka wyprawa licząca niemal 30 tysięcy kilometrów!

Arkady Fiedler, przejechał maluchem przez Azję i Afrykę. Teraz planuje wyprawę przez obie Ameryki. Trasa liczyć ma niemal 30 tysięcy kilometrów. W niezwykłą podróż wybiera się Polskim Fiatem 126p. Znany podróżnik powierzył przygotowanie samochodu do wyprawy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. W poniedziałek przyjechał do Radomia, aby oficjalnie przekazać pojazd i spotkać się z uczniami. W ciągu najbliższych miesięcy „maluch” poddany zostanie pracom modernizacyjnym. Planowane jest wykonanie prac blacharskich i lakierowanie nadwozia. O etapach przygotowania malucha do podróży będziemy informować na bieżąco.

 

"Arkady Paweł Fiedler, wnuk słynnego podróżnika i pisarza, przyjechał wczoraj do Zespołu Szkół Samochodowych. Przyjechał fiatem 126p i zostawił auto. Nauczyciele i uczniowie mają je przygotować "perfekt", żeby można było nim pokonać trasę przez dwie Ameryki.

Przyjechał specjalnie do Radomia, z podpoznańskiego Puszczykowa, zielonym "maluchem", oblepionym naklejkami oraz wypisanymi na masce imionami i nazwiskami. Przyjechał niezwykły gość, niezwykłym autem do "Samochodówki". Szkole została powierzona niezwykła misja: przygotowania fiata 126p na niezwykłą wyprawę - podróży przez dwie Ameryki..." / Roman Furciński/

Czytaj więcej:

Radomska "Samochodówka" przygotuje auto do długiej wyprawy po Ameryce

Przystanek Radom na trasie podróżnika

Ameryki - kolejna wyprawa Arkadego Pawła Fiedlera

Arkady Fiedler- PoDrodze

Uczniowie z Radomia wyremontują malucha

 

„Wolność, kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem,….”  - pod takim hasłem odbyła się w tym roku akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Uroczystości zostały przygotowane przez Renatę Cywka, Agnieszkę Pająk – Rudnicką oraz Romana Mosionka. W montażu słowno – muzycznym uczniowie naszej szkoły ukazali bohaterskie czyny Polaków na przestrzeni dziejów, ich waleczność i niezłomność w dążeniu do odzyskania niezależności. Na akademii zostały wręczone również nagrody dla laureatów dwóch konkursów historycznych  - na plakat upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polską oraz na prezentację multimedialną Radom w dwudziestoleciu międzywojennym. 

Prawdziwe święto dla fanów motoryzacji, zwłaszcza tych, którzy preferują auta klasyczne i zabytkowe zorganizowano w Poznaniu. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu dostał do zrobienia fiata 126p. Ma przygotować auto do wyprawy Arkadego Fiedlera.

Uczniowie radomskiej "Samochodówki" nieprzypadkowo mają zająć się serwisem "malucha". Przez Akademię Renowacji zostali docenieni za renowację motoroweru Romet Komar. Tym razem otrzymali Fiata 126p. I jest to nie byle jakie auto. Trzy lata temu samochód wyruszył w długą wyprawę przez Europę i Afrykę. Autem podróżował wnuk słynnego pisarza-podróżnika Arkadego Fiedlera (pisarz i wnuk noszą to samo imię i nazwisko). Podczas poprzedniej wyprawy, tylko przemierzając Afrykę, zrobił 16 tys. km, z północy na południe.

Radomska szkoła stanie przed nie lada wyzwaniem. Będzie musiała przygotować auto perfekcyjnie do, zapewne, kolejnej długiej wyprawy. I jest w stanie to zrobić z powodzeniem...

Czytaj dalej na: http://www.radommoto.pl/artykul-4804-retro_motor_show_2017_galeria_zdjec.html

 

W dniu 16 listopada 2017 roku od godziny 8.00 do godziny 12.00 zapraszamy młodzież klas czwartych technikum, klas trzecich szkoły zasadniczej (branżowej) oraz pracowników szkoły płci męskiej do gabinetu pielęgniarki. W tym dniu można wykonać bezpłatne badanie krwi w kierunku nowotworu jąder oraz nowotworu prostaty w ramach akcji Movember 2017.

 

 

Trwa kolejna edycja akcji "Sprawny samochód-bezpieczny kierowca" organizowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu wraz z Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu. Kilkanaście aut zostało sprawdzonych pod kątem prawidłowo ustawionych świateł.

Jutro, 27 października, kolejny dzień akcji. Od godz. 8:00 do 15:00, w Zespole Szkół Samochodowych będzie można wyregulować światła, sprawdzić działanie amortyzatorów i zawieszenia oraz skontrolować układ hamulcowy wraz z płynem hamulcowym.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z tego wydarzenia.

http://www.radommoto.pl/artykul-4786-kolejka_samochodow_na_darmowy_przeglad.html#disqus_thread

http://www.radommoto.pl/artykul-4783-wyreguluj_swiatla_badz_bezpieczny_na_drodze.html

http://radommoto.pl/artykul-4780-ustaw_swiatla__sprawdz_auto.html

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu wraz z Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu organizują kolejną edycję akcji:

„SPRAWNY SAMOCHÓD - BEZPIECZNY KIEROWCA”

 P R O G R A M

W dniu 26 października 2017r policjanci WRD wraz z diagnostami i uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu w ramach kontroli drogowych prowadzonych na terenie Radomia przeprowadzą sprawdzenie działania i ustawienia świateł pojazdów.

W dniu 27 października 2017 r w godz. od 8.00 do 15.00 na Stacji Kontroli Pojazdów przy ZSS, w ramach zajęć praktycznych uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych pod opieką diagnostów i przedstawicieli Policji z Wydziału Ruchu Drogowego:

‒ dokonają przeglądu i regulacji świateł w pojazdach,

‒ sprawdzą działanie amortyzatorów,

‒ skontrolują układ hamulcowy wraz z płynem hamulcowym,

‒ sprawdzą zawieszenie

‒ udzielą porad na temat prawidłowego utrzymania stanu technicznego oświetlenia pojazdu

 Serdecznie zapraszamy kierowców do sprawdzenia własnych pojazdów przed sezonem zimowym !

Sprawdź jak prawidłowo zadbać o światła pojazdu w załącznikach:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu - 2016

Mapa serwisu

Projekt i wykonanie 2015:   

Ta strona internetowa używa ciasteczek "cookies" dla zapewnienia właściwego działania wszystkich dostępnych funkcji. Jeśli się z tym nie zgadzasz możesz określić sposób przechowywania "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Wiedz jednak, że może to doprowadzić do wstrzymania prawidłowego działania tej strony internetowej.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

We have 20 guests and no members online