07 Paź 2015

Wycieczka do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

W dniu 7.10.2015r. uczniowie klas 1ml, 2ml i 4ml, pod opieką nauczycieli: mgr Dagmary Durasiewicz, mgr inż. Andrzeja Fokta, mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Arkadiusza Hernika odbyli wycieczkę do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Pobyt w bazie wojskowej zaczęliśmy od zwiedzenia sali tradycji jednostki, krótkiej lekcji historii i zapoznania z typami samolotów eksploatowanych w jednostce na przestrzeni lat.

Właściwa część wycieczki zaczęła się na płycie pobliskiego lotniska. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w obsłudze samolotów MiG 29 w schronohangarze, a następnie na hangarze obsługowym główny inżynier omówił konstrukcje samolotu, zakres obsług i remontów oraz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów.

Dużą popularnością cieszył się samolot pasażerski TU 154M w wersji LUX o numerze bocznym 102 z 36 SPLT.

W spadochroniarni mieliśmy możliwość dokładnego obejrzenia różnych rodzajów ubioru pilota, włącznie z pełnym kombinezonem przeciwprzeciążeniowym.

Zakończeniem wycieczki była wizyta u sokolnika.

Czytany 3279 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 08 październik 2015 21:15