07 Mar 2023

X Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych – Radom 2023

W dniu 03.03.2023 r. odbył się etap finałowy X Międzywojewódzkiego Turnieju Mechaników Samochodowych. Do Turnieju zgłosiło się 53 uczniów ze szkół z: Lublina,  Warszawy, Iłży, Pruszkowa, Gąbina, Sienna, Końskich, Radomia. W dniu 10 lutego 2023 r. rozwiązywali oni test z zagadnień teoretycznych.  Wyniki tego etapu pozwoliły wyłonić 10 najlepszych uczniów. Uczniowie ci zmierzyli się w finale wykonując zadania praktyczne polegające m.in. na identyfikowaniu elementów układów zasilania gazem, rozpoznawaniu czujników stosowanych w pojazdach, tworzeniu obwodów elektrycznych świateł pojazdów samochodowych, demontażu, weryfikacji i montażu elementów układu korbowo-tłokowego silnika. Finaliści Turnieju udowodnili przed osobami oceniającymi ich umiejętności, że posiadają już bardzo dobre przygotowanie do wykonywania zadań praktycznych, pomimo iż nadal są jeszcze uczniami szkół z branży motoryzacyjnej.

Po zsumowaniu punktów z II i III etapu Turnieju komisja konkursowa mogła ogłosić następującą klasyfikację finałową w poszczególnych kategoriach:

Kategoria uczniowie TECHNIKUM: miejsce 1 Łukasz Stępniewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (77 pkt.), miejsce II Szymon Wydra z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (71 pkt.), miejsce III Dawid Bojanowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (68,5 pkt.), miejsce IV Jakub Ambryszewski z Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (55 pkt.), miejsce V Bartosz Głos z Zespołu Szkół Samochodowych w Lublinie (48 pkt.);

Kategoria uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia – miejsce I Jakub Barszcz z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Iłży (50,5 pkt.), miejsce II Bartłomiej Kaźmierczak z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (39,5 pkt.), miejsce III Dominik Sapiński z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (33 pkt.), miejsce IV Wojciech Szulecki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. S. Staszica w Gąbinie (31,5 pkt.), miejsce V Mikołaj Zardzewiały z Zespołu Szkół Technicznych w Siennie (31 pkt.).

Nagrody zwycięzcom X edycji Turnieju wręczyli: Pani Wiceprezydent Miasta Radomia Katarzyna Kalinowska, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych Anna Stańczyk oraz sponsorzy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju osiągniętych wyników i życzymy im dalszego rozwoju zawodowego.

Jednocześnie pragniemy podziękować sponsorom za przygotowane nagrody i wsparcie włożone w realizację tego Turnieju.

Czytany 973 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2023 12:08