18 Paź 2021

15 Integracyjny Rajd Pierwszoklasisty

15 Integracyjny Rajd Pierwszoklasisty

„Skansen– 2021”

W poniedziałek 11 października br. już po raz piętnasty odbył się zorganizowany przez nauczycieli  Integracyjny Rajd Pierwszoklasisty Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu.

W rajdzie uczestniczyło 9 klas pierwszych (167 uczniów z Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia) pod opieką nauczycieli.

Z przed szkoły uczestnicy rajdu przemaszerowali na dworzec kolejowy w Radomiu, z którego przejechali pociągiem do Rożek. Tam rozpoczął się właściwy Rajd. Po krótkim spotkaniu Kierownictwa Rajdu z uczestnikami, wychowawcami klas (w celu omówienia organizacji i przebiegu trasy) wyruszyliśmy na szlak. Trasa rajdu prowadziła drogami i ścieżkami przez miejscowość Rożki, Kosów, Las Kosowski do SKANSENU – Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Po oficjalnym przywitaniu przez Dyrektora Szkoły Panią Annę STAŃCZYK, odbyło się „Pasowanie” na uczniów Zespołu Szkół Samochodowych
w Radomiu oraz „Otrzęsiny”.

Później odbyły się konkursy, ogłoszenie wyniki konkursów rajdowych i wręczenie drobnych upominków. Następnie wszyscy zasiedli przy ognisku, gdzie zjedli upieczone kiełbaski.

Humory wszystkim dopisywały, pogoda była wyśmienita – dzień był bez deszczu, a zakończenie rajdu odbywało się w promieniach słońca.

Czytany 1480 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 październik 2021 11:14