15 Lis 2016

Akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Uroczystości z tej okazji zostały przygotowane przez p. Renatę Cywka, p. Agnieszkę Pająk – Rudnicką oraz p. Romana Mosionka. Uczniowie przypomnieli, że dzieje naszej ojczyzny rzadko były szczęśliwe i spokojne. Recytując wiersze, śpiewając pieśni patriotyczne, opowiadali o rozbiorach, zrywach powstańczych oraz prześladowaniach ze strony zaborców. W symboliczny sposób przedstawili niezwykłą postawę marszałka Piłsudskiego oraz sytuację, kiedy 11 listopada 1918 roku wszyscy trzej zaborcy przegrali wojnę i nie byli już w stanie przeszkodzić odrodzeniu państwa polskiego. Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor mgr Anna Stańczyk, która podkreśliła znaczenie tego narodowego święta i przekazała podziękowania dla nauczycieli i uczniów za przygotowanie obchodów w naszej szkole. Następnie zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu „Polska droga do niepodległości”.

W konkursie plastycznym:

I miejsce – Piotr Gołda klasa 3a

Wyróżnienie – Tomasz Pawlak klasa 2b

Wyróżnienie – Dawid Nowak klasa 2ml

W konkursie na prezentację multimedialną wyróżnienie otrzymał:

Michał Idziak klasa 3d