22 Kwi 2016

Piknik Motoryzacyjny w „Samochodówce”

Piknik Motoryzacyjny w „Samochodówce”

Zabytkowe i  nowe samochody oraz motocykle zapełniły w piątek plac Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Goście Pikniku Motoryzacyjnego mogli również zwiedzić szkołę, a posiadacze samochodów sprawdzić stan pojazdu.
Radomska „Samochodówka” po raz kolejny zorganizowała Dni Otwartej Szkoły. Dwudniowa impreza rozpoczęła się od otwarcia nowej sali dydaktyczno-egzaminacyjnej. Jej poświęcenia dokonał ksiądz biskup Henryk Tomasik.
Główną atrakcją był Piknik Motoryzacyjny. Na wystawie, goście mogli podziwiać zabytkowe i klasyczne oraz zupełnie nowe pojazdy. Gimnazjaliści, mogli zwiedzić szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Uczniowie „Samochodówki” mogli spróbować swoich sił w konkursach zmiany koła na czas i konkursie diagnostyki pojazdów. Ze zmianą koła w szkolnym „maluchu” najlepiej poradził sobie zespół w składzie Rafał Kazirodek i Kacper Auguścik z klasy 3a. Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Gołębiowskiemu i Karolowi Fituchowi z klasy 4a, a trzecie Damianowi Jaworskiemu i Bartłomiejowi Ziętkowskiemu z klasy 3zc. W konkursie diagnostycznym zwyciężył Piotr Figura z klasy 3zd przed Tomaszem Piotrowskim z klasy 3 za i Karolem Bojanowiczem z klasy 2za.
W sobotę drugi z Dni Otwartych Szkoły. Gimnazjaliści w godz. 10-14 będą mogli nie tylko zapoznać się ze szkołą ale również wziąć udział w otwartych zajęciach praktycznych, w czasie których poznają podstawowe narzędzia pomiarowe i nauczą się zmiany opon. Początek zajęć o godz. 10.30 na Dziale Podwozi (budynek od ul.Młynarskiej).

Czytany 3966 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 maj 2016 08:44