04 Mar 2020

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Upamiętniony 2 marca 2020 r. przez uczniów "Samochodówki" Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo  męstwa i niezłomnej  postawy patriotycznej.  Jest to niezwykle ważnie święto dla społeczności naszej szkoły, ponieważ jednym z bohaterów walczącym o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego był patron szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Samochodowych Witold Pilecki. To jego zasługi i innych "Wyklętych" uczniowie "Samochodówki" uczcili podczas akademii. Uroczystości szkolne zostały przygotowane przez Renatę Cywka oraz Romana Mosionka. W montażu słowno - muzycznym uczniowie przypomnieli sylwetki niezłomnych żołnierzy, ukazali ich bohaterską postawę i waleczność.

Czytany 2492 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 marzec 2020 09:12