18 Kwi 2019

Konkurs "Katyń - Pamiętamy"

Uczeń „Samochodówki” finalistą konkursu „Katyń – Pamiętamy”

12 kwietnia 2019r . w Resursie Obywatelskiej odbyła się gala finałowa konkursu literacko – plastycznego „Katyń – Pamiętamy”. Organizatorem konkursu było IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomia – Pan Radosław Witkowski oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.

Celem Konkursu było kształtowanie świadomości młodego pokolenia przez pogłębianie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w ZSRR w czasie II wojny światowej oraz upamiętnienie rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Pracę na konkurs z Zespołu Szkół Samochodowych zgłosili uczeń klasy 2b Filip Błocki oraz uczeń klasy 3za Patryk Szulc.

Patryk Szulc zdobył w konkursie III miejsce. Dyplom i nagrody rzeczowe wręczył na uroczystej gali wiceprezydent Radomia ds. edukacji
i kultury Karol Semik. Opiekunem uczniów w konkursie była Renata Cywka, która również otrzymała dyplom za wzorowe przygotowanie uczniów. Podczas rozdania nagród zwycięzcom naszego ucznia Patryka Szulca wspierała również wychowawczyni Małgorzata Stańczyk.

Czytany 3515 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 kwiecień 2019 08:12