17 Kwi 2018

Spotkanie Autorskie z poetką Mają Sotowicz

(1 głos)

Spotkanie Autorskie z Poetką Majką Sotowicz

W dniu 9 kwietnia 2018 r. w bibliotece odbyło się  spotkanie z poetką Majką Sotowicz. Licznie przybyli uczniowie wysłuchali wierszy, które autorka w liryczny i poruszający sposób recytowała z różnych tomików. Pani Majka opowiadała także o tym, jak rodzi się w jej sercu poezja, jakie przeżycia i wydarzenia dnia codziennego ujmują ją do tego stopnia, że pragnie wyrazić je w swoich wierszach. Poetka jest bacznym obserwatorem życia, widzi i słyszy rzeczy, których inni nie dostrzegają, obok których przechodzą obojętnie.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, ciepłej, życzliwej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Dzięki niemu będziemy bardziej wrażliwsi na poezję i dokładniej zaczniemy obserwować otaczający nas świat.

Spotkanie zorganizowały nauczycielki bibliotekarki: Monika Wójtowicz i Bogusława Goździejewska.

Majka Sotowicz jest rodowitą radomianką. Po przejściu na wcześniejsza emeryturę mieszka w uroczo sielskiej wsi Marianki w Gminie Ciepielów. Od 2007 roku należy do Koła Poezji Nie- Odkrytej „Szuflada”. Spotkania odbywają się w Klubie Ygrek przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” w Radomiu. Wydała dwa tomiki z wierszami: Słowa jak motyle i Wyłowione z oceanu słów. Od pażdziernika 2016 r. należy do Koła Poezji „Eliksir”. Jest również autorką wierszowanych bajek dla młodszych dzieci.

Czytany 3446 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 09:00