21 Mar 2018

III REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

III REGIONALNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

5 marca 2018 r. odbyły się eliminacje szkolne do III REGIONALNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 21, V Liceum Ogólnokształcącym
i Zespołem Szkół Samochodowych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

W etapie szkolnym jury oceniało uczestników, którzy zaprezentowali wybrany przez siebie fragment prozy z kanonu literatury pięknej. Do etapu regionalnego, który odbył się 12 marca 2018r. w naszej szkole  zakwalifikował się: Michał Dulęba z kl. 2c.

Gala finałowa III Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania odbyła się w naszej szkole w dniu
19 marca, gdzie wszystkim zwycięzcom w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wręczono dyplomy i nagrody. Podczas finału konkursu MISTRZOWIE CZYTANIA przeczytali przygotowane fragmenty.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wzięło w nim udział na etapie szkolnym 733 uczniów, a na etapie międzyszkolnym 80 z 31 szkół z powiatu radomskiego.

Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom wysokiego poziomu przygotowań do etapu regionalnego.

Czytany 3232 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 12:45