28 Lut 2017

IV Forum Samorządów Uczniowskich

Reprezentanci samorządu uczniowskiego naszej szkoły wzięli udział w IV Forum Samorządów Uczniowskich organizowany przez Parlament Młodzieży Miasta Radomia. Podczas pierwszego etapu 16 stycznia 2017 roku samorządy wylosowały akcje, które muszą zorganizować w swojej szkole i udokumentować w formie prezentacji lub filmu. Uczniowie naszej placówki wylosowali konkurs recytatorski na temat dowolny. Uznali, iż świetnym wyborem będzie temat o Żołnierzach Wyklętych. O wyborze tematu zdecydował zbliżający się Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" obchodzony 1 marca jak również chęć uczczenia pamięci patrona naszej szkoły rotmistrza Witolda Pileckiego.
Podczas II etapu czyli Gali Finałowej IV Forum SU, która odbyła się 30 stycznia 2017 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu samorządy zaprezentowały wyniki pracy nad organizacją akcji tj. odtworzenie przesłanej wcześniej prezentacji/filmu + komentarz.
Wyniki pracy naszego samorządu zaprezentował Karol Olszowski.
Jury po burzliwych naradach, podsumowując punkty za wystąpienia samorządów wybrali finałową trójkę;
1) Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte
2) V Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta