24 Lis 2016

Final I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym

(1 głos)

W dniu 21 listopada 17 uczniów klas 2,3 i 4 ML o profilu technik mechanik lotniczy, pod opieka nauczyciela mgr inż. Arkadiusza Hernika, wzięło udział w Finale I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Lotnictwie i Przemyśle Lotniczym  organizowanym w Białej Podlaskiej. Udział w konkursie stanowił doskonała okazję do odwiedzenia lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej, gdzie w zabytkowym hangarze przechowywane są samoloty TS-11 oraz SB Lim-2 należące do Fundacji Legend Lotnictwa Polskiego.

Uczniowie pod opieka nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Władysława Staniszewskiego i mgr inż. Pawła Maruszaka mieli możliwość zobaczenia jedynej w Polsce  cywilnej „Iskry” oraz odrestaurowanego i przywróconego do stanu lotnego SB-Lim2, czyli licencyjnego myśliwca MiG-15. Ponadto w hangarze obejrzeć można było całkiem pokaźny zbiór sprzętu aeroklubowego z szybowcem SZD-54 Perkoz na czele.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali upominki oraz dyplomy i pamiątkowe zdjęcie.

Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy na przyszłoroczna edycję.