09 Gru 2020

w Zespole Szkół Samochodowych

wraz z
Panem Arkadiuszem Hernikiem

zaprasza do udziału w cyklicznym konkursie

„ W ŚWIECIE TECHNIKI”.

Zadaniem uczestników jest podanie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z dziedziny techniki, motoryzacji, lotnictwa.
Pytania publikowane będą na początku każdego miesiąca na stronie internetowej szkoły. Ze względów epidemiologicznych, odpowiedzi udzielać można mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na uczniów, którzy cyklicznie w każdym miesiącu udzielą prawidłowej odpowiedzi, czekają atrakcyjne nagrody.

Pytanie konkursowe Grudzień 2020r.

Która firma lotnicza produkowała pierwszy, wykorzystywany komercyjnie, samolot pasażerski o napędzie odrzutowym?

1. a) Fokker
  2. b) Boeing
  3. c) Douglas
  4. d) De Havilland