29 Maj 2020

Otwarcie Biblioteki Szkolnej

Drodzy Czytelnicy

Biblioteka Szkolna  wznawia swoją działalność od 1 czerwca 2020r. w godzinach  9.00 – 14.00  (piątek nieczynne dla wypożyczających).

Zostają wprowadzone pewne ograniczenia w dotychczasowym systemie funkcjonowania wypożyczalni.
Ograniczenia związane są z trwającą pandemią COVID – 19, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i minimalizację ryzyka zakażenia pracowników oraz czytelników biblioteki.

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej !!!

1. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i bibliotekarza (minimum 1,5 m).
  2. Wyznaczone są strefy dostępne dla użytkownika biblioteki.
  3. W celu umożliwienia przestrzegania wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego i zapewnienia bezpiecznej obsługi osób korzystających z biblioteki ogranicza się liczbę odwiedzających, mogących jednocześnie przebywać w bibliotece do 1 osoby.
  4. Od odwiedzających wymagane jest noszenie masek ochronnych lub innego sposobu zasłaniania nosa i ust.
  5. Obsługa czytelnika powinna być ograniczona do minimum, tj. do wydania wcześniej zamówionych lub zwrotu wcześniej wypożyczonych książek. Zgodnie z obowiązującymi zasadami należy zachowywać dystans społeczny – nie należy tworzyć skupisk, także w oczekiwaniu na wejście do biblioteki.
  6. Zawieszone do odwołania jest korzystanie z czytelni na miejscu.
  7. Odizolowane egzemplarze są wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny trwającej min. 4 dni.

Książki do wypożyczenia rezerwować trzeba poprzez katalog MOL NET+ lub Librus.

Zgłoś chęć do korzystania ze szkolnej biblioteki w ZSS!